Ile kosztuje dieta pudełkowa na miesiąc - Catering dietetyczny Rzeszów - Smartbox-catering.pl

Ile kosztuje dieta pudełkowa na miesiąc

dieta pudełkowa

Dieta pudełkowa to obecnie jedno z najpopularniejszych rozwiązań dla osób, które z jednej strony chcą się zdrowo i prawidłowo odżywiać, z drugiej zaś często nie mają odpowiednio dużo czasu na przygotowywanie zbilansowanych posiłków każdego dnia. Dieta pudełkowa jest więc bardzo wygodnym sposobem na zdrowie, satysfakcjonujący wygląd oraz dobre samopoczucie. Ci, którzy zastanawiają się nad taką opcją, często zadają sobie jednak pytanie z jaką ceną muszą się liczyć, ile kosztuje dieta pudełkowa na miesiąc. Zagłębiamy się więc w ten temat.

Czym jest dieta pudełkowa

Zacznijmy od wyjaśnienia czym tak naprawdę jest dieta pudełkowa. To potoczna nazwa cateringu dietetycznego, a więc posiłków na cały dzień w określonej ilości, dowożonych codziennie pod wskazany adres. Zwyczajowa nazwa przyjęła się zapewne od tego, że dania pakowane są w pudełka i w takiej formie docierają do klienta.

Dieta pudełkowa, choć jej nazwa tak chętnie przyjęła się w obiegu, niewiele mówi nam o danym typie jadłospisu, odnosząc się jedynie do sposobu jego pakowania. Zazwyczaj poszczególne firmy cateringowe posiadają w swojej ofercie kilka a nawet kilkanaście możliwych do wyboru diet. Oprócz jednej, klasycznej, dostępne są chociażby takie jak np. dieta wegetariańska, bezglutenowa, bez laktozy, dieta sport czy dieta sirt. Ponadto diety zróżnicowane są pod względem kaloryczności a o jej wyborze decyduje sam klient lub konsultując to z dietetykiem, dzięki czemu można dobrać najlepszą możliwą opcję cateringu.

Taka dieta ma za zadanie przede wszystkim dostarczyć nam właściwych wartości odżywczych ale także wspomóc redukcję masy ciała, oczyścić organizm czy zapewnić optymalne warunki dla osób uprawiających sport. Oczywiście bardzo ważny jest wybór dobrej firmy cateringowej, której zawierzymy nasze zdrowie  prawidłowe odżywianie.

Jedną z takich firm jest z pewnością catering SmartBox Rzeszów, który w swojej ofercie posiada ciekawe propozycje menu, spośród których każdy wybierze coś dla siebie. Smart Box Catering to połączenie prawdziwej pasji do gotowania z prawidłowym odżywianiem i stylem życia. Dania przygotowywane są z wysokiej jakości, naturalnych produktów, w oparciu o porady dietetyków oraz technologów żywności. Składają się na nie przede wszystkim dania główne, ale także sałatki, desery czy koktajle.

Warto skorzystać z porady dietetyka przed ułożeniem diety, ponieważ każdy organizm jest inny i wymaga optymalnego dostarczenia składników odżywczych, witamin i minerałów. Profesjonalny dietetyk Warszawa jest w stanie dostosować dietę do indywidualnych potrzeb i preferencji żywieniowych, a także zapewnić odpowiedni bilans kaloryczny. Zbyt duża lub zbyt mała ilość kalorii może prowadzić do niezdrowego odchudzania lub braku energii do wykonywania codziennych czynności.

Ile kosztuje dieta pudełkowa

Obecnie na rynku działa wiele firm cateringowych oferujących zróżnicowane diety pudełkowe. Oczywistym jest, że ceny poszczególnych wariantów różnią się między sobą i to nie tylko ze względu na daną firmę, lecz przede wszystkim na jakość oraz wybór dostępnej opcji- możemy bowiem korzystać z diety pudełkowej przez cały tydzień lub wyłączając weekendy, możemy wybrać trzy bądź pięć posiłków, brana jest także pod uwagę kaloryczność a także rodzaj diety. Porównując więc ceny poszczególnych firm, za jeden dzień diety standardowej, składającej się z pięciu posiłków, średnio zapłacimy 50-80 zł. Biorąc pod uwagę wariant posiłków przygotowywanych codziennie, przez trzydzieści dni, mamy jasną odpowiedź na pytanie ile kosztuje dieta pudełkowa na miesiąc, a mianowicie około 1500-2400 zł. Czy do dużo, czy mało? Odpowiedź musimy dać już sobie sami.

Z pewnością należałoby przyjrzeć się nieco bliżej własnym wydatkom na żywność oraz przeliczyć, ile wydajemy tygodniowo i miesięcznie na produkty spożywcze. Do tego doliczmy nasz czas oraz kosz zużycia energii by szybko dojść do wniosku, że dieta pudełkowa tylko pozornie, na pierwszy rzut oka, może wydawać nam się zbyt droga. A tymczasem dieta taka zawiera zróżnicowane produkty spożywcze, dobrane by dawać sumę prawidłowej kaloryczności, ponadto pięć posiłków, a więc zapewniony zbilansowany prowiant na cały dzień. To wszystko zapakowane w ekologiczne, estetyczne pudełka z transportem pod twoje drzwi. Niekiedy do tego wszystkiego dochodzą indywidualne zapotrzebowania lub przeciwskazania. Teraz widzisz więc, ile elementów składa się na cenę diety pudełkowej.

Dieta pudełkowa, choć wydaje się być drogim pomysłem, to jednak na dłuższą metę jest to koszt jak najbardziej wart poniesienia- w końcu stawką jest nasze zdrowie, samopoczucie a także wygląd czy komfort.